Як економлять воду в Rawlplug

Як економлять воду в Rawlplug

Незважаючи на те, що до 70% поверхні земної кулі вкрито водою (зрештою, саме тому Землю називають блакитною планетою), лише 0,12% цього ресурсу фактично придатні для використання в сільському господарстві та промисловості.

Головний офіс компанії  Rawlplug розташований в м.Вроцлав (Польща)  прямо на березі річки Одер. Тому, турбота про водні ресурси є частиною ДНК компанії. Опіка видрами із Вроцлавського зоопарку та відродження прилеглих зелених насаджень – це лише деякі із заходів, які проводить Rawlplug для захисту природного середовища.

Економне використання води, спроба її повторного використання, забезпечення доступу до води та санітарії – це цілі сталого розвитку, які впроваджує Rawlplug.

Засадження лугів замість заливки бетону

На перший погляд може здатися, що рівно підстрижений газон є ідеальною рекламою для будь-якої компанії. Але відомо, що квіткові галявини є природною екосистемою і притулком для багатьох комах. Скошування та частий полив газонів означає, з одного боку, більше викидів в атмосферу, а з іншого – втрату сотень і навіть тисяч літрів води на рік. Rawlplug «повернув  природі» рослинну смугу, яка прилягає до його території, і більше її не скошує. Отриманий квітковий луг уже займає 8000 м2 і є домом для близько 375 видів рослин і тварин. Таким чином компанія сприяє не тільки біорізноманіттю, але й мікрозатримці – зменшення непроникних поверхонь дозволяє затримувати дощову воду в ґрунті.

Закриття водяного контуру

Виробничий процес вимагає охолоджувальної води, яка споживається в замкнутій системі. Вода потрапляє в систему очищення (процес видалення заліза та марганцю), далі по трубах перекачується в систему охолодження форми та гідравлічні системи машин, а потім повертається в резервуари, де знову починає циркулювати. Щоразу, коли вода випаровується, вичерпаний об’єм поповнюється. Зливається в каналізацію один раз на два-три роки.

Стале управління водними ресурсами на заводі в м.Ланцут

На заводі з виробництва метричних виробів Rawlplug Group у Ланцуті воду для виробничих потреб отримують із власних водозаборів (п’ять глибоких свердловин). Частина води, яка використовується в процесі цинкування, не скидається разом з іншими стічними водами, а збирається та відправляється для обробки на місцеву станцію. Відновлена вода згодом повертається в процес, таким чином значно зменшуючи кількість нових стічних вод, що утворюються, і прісної води, яка використовується у виробництві.

Завод у Ланцуті також збільшує використання дощової води. У 2022 році придбано три баки по 10 м3, які будуть використовуватись для збору дощової води з дахів. Кожен резервуар оснащений насосною системою та шланговими з’єднувачами. Навесні 2023 року резервуари будуть встановлені у визначених місцях. Вода, що зберігається в них, буде використовуватися для поливу газонів.

Rawlplug говорить категоричне НІ бутильованій воді

В головному офісі Rawlplug у Вроцлаві співробітники мають постійний доступ до фільтрованої водопровідної води. Відмова від бутильованої води приносить не тільки відчутну економію, але, перш за все, зменшення кількості пластикових відходів. Водяні диспенсери з фільтрами, підключені безпосередньо до системи водопостачання, дбають про те, щоб вода не містила важких металів і хлору, а тому ні в чому не поступалася бутильованій воді.

Rawlplug  відчуває відповідальність за майбутнє нашої планети  і розуміє, що кожна велика зміна має починатися з маленьких кроків, тому зусилля щодо зменшення споживання води та сприяння її переробці варіюються від скромних місцевих ініціатив до системних змін у масштабах компанії.