Msheireb Downtown Doha – флагманський проект

Msheireb Downtown Doha – флагманський проект

Msheireb Downtown Doha – це місто, що планується в Досі, Катар, яке будується на місці нинішнього району Msheireb, що з арабської мови означає “місце для пиття води”. Початкове будівництво розпочалося у січні 2010 року компанією Msheireb Properties – дочірньою компанією Катарського фонду. Розташоване у центрі столиці Катару, воно займає 310 тис.м²  із загальною вартістю будівництва приблизно 5,5 млрд. доларів.

Для компанії Msheireb Properties цей проект є флагманським і має на меті зберегти історичну центральну частину міста Доха . Генеральний план складається з шести окремих етапів. Перший етап, який називають «кварталом Діван -Амірі», який зараз будується, передбачає поєднання трьох великих урядових будівель, включаючи Національний архів, разом із пам’ятками спадщини.

Наступні етапи включають 5-зірковий готель Mandarin Oriental, Park Hyatt Doha & MGallery разом з додатковим готелем, комерційними офісними приміщеннями, безліччю житлових будинків та великою кількістю роздрібних магазинів та ресторанів. Існує також значний громадський та мистецький центр, який включає культурний форум, школу, ясла та мечеті. Трирічний проект із провідними архітекторами, містобудівниками, інженерами та науковцями (включаючи фахівців з Гарварду, Прінстона, Єльського університету), щоб зрозуміти, як ідеї минулого можна поєднати з сучасними технологіями та мисленням для досягнення нової, чітко катарського архітектурного стилю.

Стиль складається з семи «кроків» або окремих принципів дизайну: минуле та майбутнє; Індивідуальні та колективні; Простір і форма; Аспекти будинку; Аспекти вулиці; Дизайн клімату; Стиль архітектури. Приблизно 25% міста буде виділено під забудову житлових будинків. Готелі, магазини та торгові заклади займуть загальну площу 26%, тоді як на урядові будівлі відведено приблизно третину всієї площі. Очікується, що місто вмістить близько 15 тис. жителів.

Стійкий розвиток займає центральне місце в  проекті Msheireb, як з точки зору збереження природних ресурсів, так і якості його проектування. Усі будівлі, що знаходяться в рамках розробки, будуть націлені на середній рейтинг Gold відповідно до міжнародно визнаної системи сертифікації LEED (лідерство в енергетичному та екологічному дизайні), розробленої Радою з екологічної забудови США, тоді як кілька будівель будуть націлені на рейтинг Platinum. Весь проект має сталий дизайн, який споживає менше ресурсів, генерує менше відходів, потребує  менше витрат на експлуатацію та зменшує викиди вуглецю.

Для цього надзвичайно екстремального проекту були використані сталеві кріплення для фасадів Rawlplug MBA.