Стадіон Ель-Байт в Катарі – новий референційний об’єкт

Стадіон Ель-Байт в Катарі – новий референційний об’єкт

22 –й Чемпіонат світу з футболу   вперше відбувся на Близькому Сході та у Північній півкулі. Незважаючи на зміни у звичайному ході всього футбольного сезону, чемпіонат відбувся в зимові місяці, на відміну від всіх інших чемпіонатів світу, які проводились в літні місяці. Це пов’язано з дуже спекотним кліматом Катару. Так, у зимові місяці температура вдень становить близько + 25 °C (що відповідає літнім погодним умовам у Європі). Температура в червні-липні зазвичай перевищує 40 °C, іноді наближаючись до позначки в 50 °C.

Турнір приймали вісім локацій, розташованих у містах Лусаїл, Ер-Райян, Доха, Ель-Вакра та Ель-Хаур. Для нас остання локація  особливо важлива так як бар’єри для контролю швидкості на стадіоні Ель-Байт встановлені за допомогою хімічних анкерів R-KER II.

Місткість стадіону Ель-Байт становить 60 тисяч місць, у тому числі місця для 1000 журналістів. Його висувна конструкція даху, розроблена так, щоб нагадувати про традиційні намети, де жили кочові жителі Катару, гарантує захист усім глядачам. Ще одна важлива частина майданчика – дорожня інфраструктура. Його стоянка може вмістити до 6000 легкових автомобілів і 350 автобусів, а також 1000 таксі. Є навіть доступ для автобусів громадського транспорту та водних таксі.

Бар’єри для контролю швидкості на стадіоні Ель-Байт зафіксовані за допомогою анкерів R-KER II. Цей продукт підходить для нанесення на вологі, сухі та навіть, заповнені водою, поверхні. Короткий час схоплювання, висока навантажувальна здатність смоли R-KER II та зручність у застосуванні гарантують надійну та міцну фіксацію. Гібридні хімічні анкери R-KER II також сертифіковані для застосування з різьбовими шпильками  в бетоні без тріщин та з тріщинами. Термін їх служби до 100 років. Не дивно, що цей продукт було обрано для однієї з найважливіших інвестицій – у будівництво Стадіону Ель-Байт для проведення Чемпіонату світу з футболу.

Слід також зазначити, що стадіон Ель-Байт був спроектований і побудований повністю екологічно, що підтверджують численні сертифікати. Цей вражаючий спортивний об’єкт є чудовим прикладом справді сучасної конструкції, в основі якої — підвищена енергоефективність і безпека.