Asteron Center

Asteron Center

Анкер-шурупи до бетону Rawlplug підлягають сертифікаційному тестуванню, що дозволяє використовувати їх у сейсмонебезпечних зонах. Одним із прикладів їх використання є реконструкція вежі Asteron Center у столиці Нової Зеландії.

16-поверхова засклена вежа в центрі Веллінгтона є частиною Asteron Centre, який на момент відкриття в 2010 році був найбільшою офісною будівлею в місті з площею 48 000 м². Однак у 2021 році будівлю було визнано небезпечною, що не відповідає останнім стандартам будівництва, частково також через пошкодження, спричинені землетрусом магнітудою 7,8 у Кайкурі в 2016 році.

Інцидент у Кайкурі не був несподіванкою, оскільки Нова Зеландія є одним із регіонів із найсильнішою сейсмічної активністю. Це було доведено, наприклад, останніми землетрусами в Крайстчерчі в 2010 і 2011 роках (7,1 і 6,3 за шкалою Ріхтера), а також землетрусами в Веллінгтоні в 2013 і 2014 роках (6,5 і 6,2 за шкалою Ріхтера відповідно). Вони призвели до того, що багато високих будівель у столиці були визнані непридатними для використання через відсутність захисту від сили поштовхів. Вони були виведені з експлуатації, і їхні власники зіткнулися з необхідністю їх реконструкції, яка передбачала зміни конструкції, спрямовані на гарантування цілісності конструкції та безпеки користувачів.

Щоб привести Asteron Center до робочого стану, було реалізовано технологічно інноваційний процес кріплення сталевих опорних балок до центральної ліфтової шахти на кожному з 16 поверхів. Наступний крок полягав у тому, щоб наші інженери розробили спосіб кріплення ряду сталевих пластин товщиною 6 мм до бетонної основи навколо ядра будівлі, також на кожному поверсі. Для цього використовувалися продукти Rawlplug: понад 180 000 анкер-шурупів R-LX-CS-ZF з потайною головкою до бетону (для горизонтального кріплення) та анкер-шурупів  до бетону R-LX-HF-ZF (для вертикального кріплення). Анкер-шурупи з потайною головкою дозволили встановити сталеві пластини повністю врівень з основою і, отже, без виступаючих частин, що полегшило подальші оздоблювальні роботи. Результатом є додатковий сталевий комір, що зміцнює всю вежу, рішення, яке поєднує в собі гнучкість і структурну жорсткість, здатне протистояти руйнівним ударам.

Це не перша інвестиція з використанням продукції Rawlplug у сейсмонебезпечних районах. У липні минулого року наші дослідження в цій галузі привели до включення Rawlplug Italia до ISI Ingegneria Sismica Italiana, групи авторитетних компаній, які разом працюють над розробкою інноваційних рішень для управління сейсмічним ризиком.