Метро в Дубаї

Метро в Дубаї
Метро в Дубаї

Інвестиційні дані

Ім'я: Метро в Дубаї
Місцезнаходження: Дубай, Об'єднані Арабські Емірати, United Arab Emirates
Інвестор: Roads and Transport Authority
Завершення: 2009
Виконавець / Проектант: Al Ghurair Investment Group

Проект

Дубайське метро це –  безпілотна, у повній мірі механізована мережа метро, функціонуюча в Дубаї в Об'єднаних Арабських Еміратах. Тепер метро має дві Лінії (Червону і Зелену), але планується збільшення їх до трьох. Дві перші лінії метро проходять під центром міста, а в інших районах по підвішених віадуках. Всі потяги і станції кліматизовані, що можливе завдяки двом станціям, що знаходяться, на двох кінцях. Архітектурна фірма Aedas спроектувала 45 станцій метро i центр керування рухом. Будівництво метро здійснила група Al Ghurair Investment Group.
Перша черга Червоної Лінії, що охоплює 10 станцій, була відкрита 9 вересня 2009 року через Muhammada ibn Raszida Al Maktuma – еміра Дубаї. Метро в Дубаї є першою міською залізничною мережею на Арабському Півострові та другим і третім в арабських (після метро в Каїрі) країнах.
У 2015 р. оголошено розбудову Червоної Лінії, яка повинна була продовжитись  додатково на15 кілометрів колії та розширити мережу від Ibn Battuta до об'єкту Expo 2020. До 2016 року Метро в Дубаї було найдовшою у світі повно механізованою безпілотною мережею метро
довжиною 75 км, яка була вписана до Книги рекордів Guinnessa в 2012році.
Перша черга розбудови Червоної Лінії передбачала продовження її на 35 км (закінчена в 2009 р. ). Друга лінія була передана в експлуатацію в 2010 р. Вартість інвестиції до 4.2 млрд. USD (80% більше ніж ередбачалось).
 

Використані продукти

Приклади застосування