Бурдж-ель-Араб

Бурдж-ель-Араб
Бурдж-ель-Араб

Інвестиційні дані

Ім'я: Бурдж-ель-Араб
Місцезнаходження: Дубай, Об'єднані Арабські Емірати, United Arab Emirates
Інвестор: Jumeirah
Завершення: 1999

Проект

Бурдж-ель-Араб (арабська: جرببرعلا, Башняарабских) – це розкішний готель, який розташований в Дубаї в Об'єднаних Арабських Еміратах. Це третій найвищий готель у світі, однак 39% від загальної висоти будівлі – це не зайнята площа. Бурдж-ель-Араб розташований на штучному острові в 280 метрах від пляжу Джумейра і з'єднаний з берегом приватним мостом.
Об'єкт має вертолітний майданчик біля даху, на висоті 210 метрів (689 футів) над землею. Бурдж-ель-Араб був запроектований консалтинговою компанією  Atkins під керівництвом архітектора Тома Райта, який є співзасновником фірми WKK Architects. Проектом та будівництвом керував канадський інженер Рік Грегорі, також з WKK Architects. Будівництво острова розпочалося в 1994 році, і в найбільш інтенсивний момент робіт на будівництві було зайнято 2000 будівельників. Будинок побудований так, щоб нагадувати вітрильник яхти J-класу.
Два "крила" V-подібної форми створюють величезну  "мачту", а простір між ними утворює великий атріум. Готель побудований будівельною компанією з Південної Африки – Murray&RobertsandAl HabtoorEngineering. Будівля була здана в експлуатацію в грудні1999 р. Деякі елементи готелю вимагали виконання складних інженерних рішень.  Для укріплення фундаменту забудовники вмонтували в пісок 230 бетонних балок довжиною 40 метрів (130 футів). Інженери створили шар основи з великих фрагментів природнього каменю, який оточений бетонними сотами, для захисту фундаменту від ерозії. Осушення землі тривало три роки, тоді як саме будівництво зайняло значно менше часу.  Будівля складається з понад 70 000 м3 бетонуі 9000 тонн сталі. Атріум розташований всередині будівлі і має висоту 180 метрів (590 футів).
Фірма Rawlplug®провела початкові тести в області анкетування фасадів. Всього за весь проект було встановлено 10 тис. анкерів з нержавіючої сталі R-SPT-A4 (попередник R-HPTII-A4) і анкерів хімічних R-KEM.

Використані продукти

Приклади застосування