Хмарочос Альтаір

Хмарочос Альтаір
Хмарочос Альтаір

Інвестиційні дані

Ім'я: Хмарочос Альтаір
Місцезнаходження: Коломбо, Шрі-Ланка, Sri Lanka
Інвестор: Indocean Developers (PVT) Limited
Завершення: 2017
Виконавець / Проектант: Shapoorji Pallonko Co. & Ltd.

Проект

Хмарочос Альтаір в Коломбо на Шрі-Ланці це амбітна інвестиція. Після закінчення будівництва, комплекс буде складатися з : головний будинок 68-поверховий 240 м у висоту і додатковий будинок 64-поверховий, нахилений в сторону головного. Вже тепер це є найвищий хмарочос на панорамі Коломбо. Альтаір буде містити як приватні апартаменти так і торгові площі.
В своїй конструкції комплекс використовує механічні анкери R-XPT-161255 для кріплення балок у шахті ліфта. Втулки R-DCA, шпильки і болти Rawlplug були використані в багатьох інших місцях.
Будинок спроектував Моше Сафді з фірми Safdie Design, який був відповідальний за проект готелю Marina Bay Sands в Сінгапурі. Конструкція нахиленого хмарочосу – це характерна ромбовидна конструкція з плоскими плитами, які не тільки збільшують структурну стійкісь будівлі без необхідності використання внутрішніх стовпів, але також уможливлюють застосування великих скляних поверхонь. Це, в свою чергу, максимальнозбільшує потік повітря і доступ світла, що веде до енергетичних заощаджень в контексті обігріву і кондиціонування будівлі і пропонує можливість виходу на балкон і огляду імпозантного краєвиду.
Житлові будинки були побудовані на основі конструкцій бетонних стовпів з сталевими конструкціями. Незважаючи, що Коломбо рідко зазнає серйозних землетрусів (місто зараховувано до зони з сейсмічністю 0 згідно з міжнародним будівельними нормами), то Альтаїр спроектовано так, щоб витримував  поштовхи землі до 7балів за шкалою Ріхтера.