Хімічний анкер – монтаж в пустотілих основах

Хімічний анкер – монтаж в пустотілих основах

Свердління отвору

Першим етапом установки хімічного анкера є свердління отвору. Важливо: якщо ви встановлюєте у цегляну основу, не забудьте використовувати свердло, призначене для цього типу поверхні. Також не використовуйте інструмент з ударом. Пам’ятайте, що отвір повинен мати такий самий  діаметр, як і діаметр сітчастої втулки, в яку буде дозовано смолу. При цьому отвір повинен бути більше діаметра шпильки, що встановлюється. Рекомендована різниця становить 4 мм.

Рекомендація щодо продукту Rawlplug! Для цегляних основ  рекомендуємо свердла Brickdrill різних діаметрів і довжин.

Очищення отвору

Незважаючи на те, що у випадку пористих основ, смолу слід наносити на сітчасту втулку, а не безпосередньо в отвір, згідно з Європейською технічною оцінкою, другий етап встановлення хімічного анкера, тобто очищення отвору, не можна пропускати. Традиційний метод 4x 4x 4x включає чотирьохразове використання стрижня для чищення, чотири рази використання ручного насоса та чотири рази використання щітки для очищення отворів. Це єдиний спосіб отримати найкраще зчеплення смоли з основою і таким чином бути впевненим, що кріплення витримає необхідне навантаження.

Приготування смоли

Незалежно від того, який тип хімічного анкера ви використовуєте (епоксидний, поліефірний, гібридний), перед нанесенням смоли необхідно його належним чином підготувати. Для цього витисніть приблизно 10 см суміші на картон, поки маса не набуде однорідної структури і кольору. Витискати в отвір продукт можна тільки після такої підготовки.

Хімічний анкер складається зі смоли і затверджувача. Перед нанесенням, обидва компоненти необхідно з’єднати. Цей процес відбувається під час відтискання маси за допомогою дозатора, розміщеного на картриджі.

Дозування смоли

Застосування хімічного анкера повинно відбуватися наступним чином: рівномірно дозувати масу з найглибшої частини отвору, поступово пересуваючи пістолет вперед. У випадку з перфорованими основами, коли ви дозуєте смолу в сітчастий рукав, він повинен бути заповнений на 100% (для твердих основ це 70%).

Рекомендація щодо продукту Rawlplug! Пропозиція Rawlplug включає два типи сітчастих втулок: пластикові та металеві. Втулки доступні в багатьох діаметрах, що дозволяє легко підібрати розмір аксесуарів для здійснення монтажу. Крім того, металеві втулки можна обрізати на потрібну довжину відповідно до глибини отвору, в який буде дозовано смолу.

Кріплення шпильки

Після нанесення смоли на сітчасту втулку, ви можете приступати до встановлення шпильки. Пам’ятайте, що діаметр шпильки повинен бути на 4 мм менше діаметра отвору. Помістіть шпильку круговими рухами. Важливо, щоб вона була встановлена до того, як смола почне застигати. Це так званий час монтажу залежить від типу анкера та температури основи.

Навантаження на хімічний анкер

Після встановлення шпильки в отвір необхідно дочекатися повного застигання смоли (це так званий час застигання хімічного анкера). Тільки коли він пройде, можна безпечно навантажувати анкер.