Хімічні та механічні анкери – як вибрати анкер? (ч.2)

Хімічні та механічні анкери – як вибрати анкер? (ч.2)

Перш ніж вирішити, який анкер вибрати, слід врахувати ряд факторів. Тільки тоді можна буде правильно підібрати тип анкера для бетону або інших основ.

Ось фактори, які слід враховувати при виборі між механічним і хімічним анкером:

  1. Тип основи – важливий не тільки тип матеріалу, але і його стан, клас і структура. Компактність форми має велике значення для довговічності кріплення і того, чи не призведе вона до руйнування основи, а значить – загрожуватиме всій конструкції і безпеці її використання.
  2. Умови навколишнього середовища – вони важливі як під час кріплення (тільки в разі хімічного анкера), так і для його подальшої довговічності. Скрізь, де анкер може піддаватися впливу вологи та низьких температур, вибирайте хімічні анкери, які здебільшого найкраще працюють за будь-яких погодних умов.
  3. Відстані під час монтажу – якщо компоненти, що кріпляться, знаходяться близько один до одного або близько до краю, використання механічного анкера може бути ризикованим або навіть неможливим. У таких ситуаціях краще менш інвазивні хімічні анкери, так як вони працюють не шляхом розпирання, а шляхом адгезії.
  4. Вага і тип елемента, що кріпиться – кожен анкер до бетону та інших основ маркується його міцністю (вантажопідйомністю анкера). Завжди вибирайте анкер так, щоб він без проблем витримував навантаження. Виробники також здатні передбачити, скільки років здатний прослужити той чи інший анкер. Найбільш стійкими до дуже високих навантажень є хімічні анкери, які здатні витримувати до 200 кг в порожнистих основах  і 800 кг в повнотілих. Механічні анкери рекомендуються для менших навантажень.
  5. Тип і напрямок анкерного навантаження – крім ваги вантажу, важливий і спосіб, в якому буде використовуватися кріплення, так як це буде фізично впливати на всю конструкцію. Навантаження може бути статичним (у цьому випадку механічні анкери добре працюють) або динамічним (де хімічні анкери можуть бути кращими через їх неінвазивну механічну природу). Має значення і напрямок вантажу: воно може бути натяжним (коли вантаж паралельний анкеру і є сила розтягування) або зсувом (коли вантаж фіксується під кутом).
  6. Також важливі параметри кріплення – глибина, на яку ми можемо закріпити і які отвори ми можемо просвердлити. Тому вибір анкера також повинен бути максимально наближений до рекомендацій по монтажу.