Марсохід «К’юріосіті»*

Марсохід «К’юріосіті»*
Марсохід «К’юріосіті»*

Інвестиційні дані

Ім'я: Марсохід «К’юріосіті»*
Місцезнаходження: Планета Марс, United States
Інвестор: NASA
Завершення: 2012
Виконавець / Проектант: NASA

Проект

Curiosity Rover – роботизований ровер, що досліджує Марс та є частиною науково-дослідної лабораторія, що направляється на Марс в рамках програми Марсіанська наукова лабораторія (МНЛ). Мета марсохода включає в себе: дослідження клімату та геології Марса; чи були в вибраній ділянці кратера Ґейла коли-небудь сприятливі умови навколишнього середовища для мікробного життя, включаючи дослідження ролі води і заселення планети в процесі підготовки для подальшого освоєння космосу людиною. Марсохід на даний час подорожує по поверхні Марса, виконуючи програму Марсіанської наукової лабораторії з досліджень теперішніх та історичних умов на планеті. Ця місія була розпочата 06.08.2012р.
Жодна  деталь марсохода не вибиралась випадково. Враховуючи екстремальні умови, в яких повинен функціонувати марсохід, його проект використав лише рішення найвищої якості та гарантованої надійності. Другим пріоритетом проекту було зменшення ваги. Це було складним завданням, так як машина експлуатувалася в діапазоні температур від -127 до +40 градусів Цельсія і потребувала міцної й жорсткої конструкції.
Марсохід «К'юріосіті» здолав 56 мільйонів кілометрів від Землі до кратера Гейл на Марсі. Спочатку планувалось, що його місія продовжиться 687 днів, але потім, завдяки його дуже міцній конструкції, вона була продовжена майже в два рази.
При створенні марсохода «К'юріосіті» використовувались болти DIN 7884 виробництва Rawlplug® .

Приклади застосування